5 elektronicznych gadżetów przydatnych w razie kataklizmu, które możesz założyć na siebie

 

Każdego dnia napotykamy kolejne powody do tego, by być przygotowanym na najgorszy scenariusz. I nie ma znaczenia, czy będzie to epidemia nowego wirusa, czy inne zagrożenie. Bez względu na to, skąd się bierze niebezpieczeństwo, zawsze warto zaktualizować wyposażenie swojej torby ewakuacyjnej. Warto przy tym zwrócić uwagę, że sprzęt, który nosisz na sobie, jest prawie zawsze lepszy niż ten, który musisz nieśćw torbie czy plecaku. Według Benjamina Franklina, „zaniedbując przygotowania, przygotowujesz się na porażkę”. Przedstawiamy zatem sześć ubieralnych gadżetów, które sprawią, że będziesz lepiej przygotowany, gdy nadejdzie katastrofa.

 

Inteligentny zegarek

smartwatchSmartwatche dopiero niedawno osiągnęły poziom zaawansowania, pozwalający na zastosowanie tych urządzeń w sytuacjach ekstremalnych.Takie inteligentne zegarkimogą być źródłem informacji o kataklizmie, ale oferują także dostęp do map i technologii GPS, ułatwiając w ten sposób znalezienie bezpiecznego miejsca i komunikację z najbliższymi. Za pomocą zegarka można monitorować dane o własnym zdrowiu, tętno oraz czas snu, co jest ważne w regionach wysokiego ryzyka, podnoszącego poziom stresu. Warto dodać, że niektóre zegarki przez krótki czas są wodoodporne.

 

 

 

 

Ładowalna latarka czołowa

Rechargeable HeadlampW sytuacjach krytycznych konieczne jest przenośne źródło światła – co do tego nie ma wątpliwości. Czy to po zachodzie Słońca, czy po awarii całego systemu energetycznego,drogę oświetlić może latarka czołowa. Dobrym wyborem może być ładowalna, wielowiązkowa latarka czołowa. Ten elektroniczny gadżet przenośny automatycznie dopasowuje natężenie światła do panujących warunków i oferuje długi czas działania dzięki ładowalnym bateriom litowo-jonowym.

 

 

 

 

Plecakowy filtr wody

Water Filtration PackPodstawą wszelkich przygotowań jest coś, co pozwoli Ci napełnić naczynie do picia. W sytuacji większości katastrof czy kataklizmów, jedną z najważniejszych potrzeb jest zapas świeżej wody. Jednak tradycyjne systemy filtrowania wody są nieporęczne i trudne do przenoszenia. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się plecakowy filtr wody. System filtrujący napędzany jest ręcznie, zaś całe urządzenie można nosić na plecach lub na piersi. Filtrowanie zaczynamy, umieszczając rurkę systemu w brudnej wodzie. Następnieprzetłaczamy wodę przez filtr węglowy i magazynujemy czystą wodę w butelkach. Dodatkową zaletą urządzenia jest wytwarzanie energii elektrycznej, magazynowanej w małym akumulatorze, który może następnie zostać wykorzystany do zasilania niewielkich urządzeń elektrycznych.

 

Plecak z ogniwami słonecznymi

Solar Backpack1Plecak z fotoogniwami to pomysłowy sprzęt, który działa jak zwykły plecak, ale jest w stanie przetwarzać energię Słońca na energię elektryczną. Zewnętrzna część plecaka obszyta jest elastycznymi ogniwami, które gromadzą energię słoneczną i przechowują ją w postaci prądu w akumulatorze. Większość plecaków jest w stanie wygenerować prąd o mocy około 6 watów, co pozwala na zasilanie małych urządzeń elektronicznych za pośrednictwem złącza USB.

 

 

 

Ogrzewane wkładki do butów

Heated InsolesOprócz troski o swój słuch, warto także zadbać o najbardziej naturalny środek lokomocji – Twoje stopy. Zwłaszcza w chłodnym klimacie stopy narażone są na zmęczenie i odmrożenie. Podgrzewane wkładki do butów tworzą dodatkową warstwę izolującą i ogrzewającą stopy. Wkładki, sterowane pilotem, zasilane są za pomocą wymienialnych akumulatorów, które można ładować w trakcie użytkowania.

Szkolenie z taktycznego strzelania
Skontaktuj się z nami

1 + 1 =