Szkolenie z taktycznego strzelania

O nas

 

Głównym celem naszego portalu jest dostarczenie maksymalnie kompletnych informacji na temat możliwych katastrof i sytuacji niecodziennych, na które w większości nie jesteśmy przygotowani ani fizycznie ani psychicznie. Przeciętnemu statystycznemu obywatelowi nie przyjdzie do głowy zastanawiać się nad tym, co trzeba będzie robić i jak się zachowywać w sytuacji katastrofy ekologicznej czy naturalnej, napadu lub ataku terrorystycznego. Przeważająca większość nie będzie w stanie odróżnić, dostrzec lub złościć podejrzanej osoby lub przedmiotu, niebezpiecznej sytuacji itp. Jesteśmy dalecy od polityki i nie usiłujemy zastępować specjalnych służ ratowniczych czy policji, ale głęboko wierzymy, że obrona osobista i znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa, ratują życie i w sytuacji krytycznej pomogą przeżyć Wam i ludziom w Waszym otoczeniu.

Zapinamy pasy bezpieczeństwa w samochodzie, szczegółowo czytamy instrukcje użytkowania urządzeń elektrycznych, dbamy, żeby wykupić porządne ubezpieczenie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – instynktownie chronimy swoje bezpieczeństwo i próbujemy zwiększyć swoje szanse przeżycia w takiej czy innej sytuacji ekstremalnej, w razie wypadku samochodowego czy poważnej choroby.

Ze wszystkich sił staramy się dać swoim dzieciom dobre wykształcenie. Dlaczego jest to tak ważne? Odpowiedź jest prosta – instynktownie, wykorzystując to czym obdarzyła nas natura, staramy się dać im jak najwięcej „instrumentów” pozwalających przeżyć. I jednocześnie dając im to, przedłużamy istnienie naszej rodziny.

Żołnierze i policjanci spędzają wiele dni i nocy na ciężkich ćwiczeniach, mimo że szansa na to, że któryś z nich będzie musiał stoczyć rzeczywistą walkę wydaje się minimalna. (atak chemiczny? Bieganie w maskach przeciwgazowych i płaszczach ochronnych? Kopanie okopów? (i to w XXI wieku..)…) Po co? Po to, aby w realnej sytuacji umieć kontrolować strach i reagować prawidłowo i odpowiednio do zaistniałych okoliczności.

„Przeżyje silniejszy” i „chcesz pokoju – szykuj się na wojnę” – to zasady aktualne także dziś.

Nasi przodkowie nie jeździli samochodami, ale bali się dzikich zwierząt. Dlatego nauczyli się odstraszać je z pomocą ognia i broni. Dlatego umiejętność posługiwania się bronią i rozpalania ognia była dla nich bardzo ważna.

 

Czasy się zmieniają i to, czego baliśmy się wcześniej staje się czymś dalekim i nierealnym. Ale nie należy ulegać złudzeniu, że żyjemy w świecie bezpiecznym i że wszystkie nasze strachy znikną same wraz z otaczającymi nas niebezpieczeństwami.

Na pewno nie ma ani jednego człowieka w Europie czy w całym cywilizowanym świecie z dostępem do internetu i telewizora, który nie jest zainteresowany problemem uchodźców , przestępczości lub globalnego ocieplenia. Wszyscy o tym mówią, tym problemom poświęcane są audycje radiowe i telewizyjne, a mądrzy panowie i panie prowadzą na ten temat badania. Powinniśmy się bać czy problem sam zniknie i ktoś rozwiąże go za nas? Czy możemy mieć wpływ na dalszy rozwój wypadków czy nie? Nie popełniamy przypadkiem błędu, psychologicznie unikając tych zagrożeń i przenosząc odpowiedzialność za nie na innych?

Postarajmy zająć się choćby niektórymi z powyższych spraw na stronach tego portalu.

Skontaktuj się z nami

12 + 14 =